hemen ara +90 (542) 326-98-41

Blog/İKİ ADIMDA EVDEN EVE TAŞINMA PLANI I

İKİ ADIMDA EVDEN EVE TAŞINMA PLANI I

İKİ ADIMDA EVDEN EVE TAŞINMA PLANI I

İKİ ADIMDA EVDEN EVE TAŞINMA PLANI I

 

Evden eve nakliyat gerçekten zor bir iş hem de stresli bir süreçtir. Bu süreci en az stres ve yorgunlukla atlatabilmenizde Taşınma Planı çok yardımcı olacaktır. Eğer çok kısa bir zaman aralığında taşınmanız gerekmiyorsa (ani bir tayin, sağlık sorunları vb.) planlama yapmanız sizi çok rahat ettirecektir.

 

Genel olarak hangi zaman aralığında nelerin yapılması gerektiğini uygun bir yere asarsanız, işlerinizi ayarlamanızda büyük faydası olacaktır. Örneğin planı buzdolabına yapıştırabilir ve gelip geçerken gördükçe yapılacakları hatırlayabilirsiniz. Her yaptığınız görevinizin karşısına yapıldı yazmayı ihmal etmeyi. Bu sizi hem rahatlatacak hem de stres karşısında motive edecektir.


       TAŞINMADAN 4-5 HAFTA ÖNCE

Eğer evden eve nakliyat firması ile çalışacaksanız firma araştırmasınız yapınız. Firma özelliklerine dikkat etmeyi unutmayın. Örneğin asansörlü taşıma ve sigortalı taşıma gibi.
Eğer evinizi kendiniz taşıyacaksanız kiralık kamyon ve yardımcı elemanlar için araştırma yapın. Yardımcı eleman araştırmasını gideceğiniz il içinde yapmayı unutmayın. Fakat unutmayın ki kısıtlı olan zamanını kendi taşımanızı ayarlamakta kullanmanız pek önerilmez. Çünkü bu iş aslında sanıldığından hem daha yorucu hem de muhtemelen daha maliyetli olacaktır.

Eğer varsa yeni evinize götürmeyeceğiniz eşyaları belirleyin, bu eşyaları satın veya bağış yapın. Bu hem sizi mutlu edecek hem de bir sürü yükten kurtaracaktır.

Eşyalarınız için bir liste hazırlayın ve listenizdeki eşyaları gruplayın. Böylece taşındığınız evde eşyalarınızın nereye yerleştirileceğine daha hızlı karar verebilirsiniz.


       TAŞINMADAN 2-3 HAFTA ÖNCE

Yeni taşınacağınız  evin bakıma ihtiyacı var ise gerekli işleri
yapacak ustaları ustalarla görüşün, fiyat araştırması yapın.

Yeni evin elektrik, su ve gaz aboneliklerini yapın/yaptırın.

Nakliye firmasından nasıl bir hizmet alacağınızı yeni evinizin durumuna göre belirleyin. Örneğin yüksek katlı bir ev için asansörlü taşıma gibi.

Paketlemesini sizin yapacağınız özel eşyalarınız için ambalaj malzemeleri hazırlayın. Kalan eşyalarınıza dokunmayın ve uğraşmayın. Unutmayın ki eşya ambalajlama ciddi bir iştir ve nakliye firmasını bu işi yapmasına izin verin. Eşyalarınızın güvenliğini böylece garanti altına almış olursunuz.

Gazete dergi aboneliklerini iptal edin veya adres değişikliğini bildirin.

 

Devamı için tıklayınız…

 

 

Firmamız Bodrumda Evden Eve Nakliyat olarak taşınma sürecinin öncesinde, taşınma sırasında ve sonrasında yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Sitemizdeki Whatsapp butonuna tıklayarak Whatsapp üzerinden ya da İletişim sayfasındaki bilgilerle bize ulaşarak aklınıza takılan tüm her şeyi rahatlıkla sorabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz…

Paylaş:

Evden eve nakliyat konusunda doğrudan her şeyden haberdar olun